Pro trhovce - Unitrhy

Pro trhovce - Unitrhy

______________________________________________________________________________________________________________________________________________
|
_________________________
_____
Přejít na obsah
Pro trhovce

Nejkrásnější pláže v okolí farmářských trhů

Břeh lipenské přehrady měří v obvodu téměř 150 km, prostor pro objevování oblíbených míst ke koupání je tedy obrovský, mnohdy stačí jen sjet z cyklostezky.
Pláž v Černé v Pošumaví se táhne po celé délce obce. Jedná se o upravovanou travnatou pláž s pískem, postupným vstupem do vody a bohatým zázemím v podobě občerstvení, dětských hřišť a půjčoven lodí a šlapadel. S rozšířením půjčoven lodí a šlapadel se toto místo stalo dost navštěvovaným.
Najdete zde občerstvení s kvalitní kuchyní, hřiště na plážový volejbal i velké dětské hřiště s řadou atrakcí a lezeckou věží. Můžete si také půjčit loď, šlapadlo nebo třeba vybavení pro windsurfing.
Půjčovna lodí Frantál se nachází v kempu Frymburk, přímo na frymburské pláži je půjčovna Lipno Centrum, která nabízí elektročluny, šlapadla i plachetnice.
Výhled na ostrov Tajvan a největší plochu Lipna se vám naskytne z pláží v Černé v Pošumaví. Hlavní pláž s tobogánem a kompletní vybaveností začíná u hlavní silnice a mostu spojující Černou a Hůrku.
Jedna z nejoblíbenějších pláží na celém Lipně se nachází o trochu dál, za yacht klubem. Jedná se o unikátní písečnou pláž Windy Point s cocktail barem a skvělým bistrem, kde si budete připadat jako v Karibiku. Plocha pláže je 3 000 m2 a svým návštěvníkům nabízí kompletní zázemí: sprchy, WC, zamykatelné skříňky, převlékárnu, půjčovnu plážového vybavení, hřiště na plážový volejbal, půjčovnu paddleboardů, šlapadel, loděk a parkoviště.
Podle mnohých je nejkrásnější pláží na Lipně ta v Horní Plané. Široká písečná pláž má velmi jemný písek a je lemována travou. Díky pozvolnému vstupu do vody je oblíbená u rodin s dětmi, ale zabaví se tu návštěvníci všech věkových kategorií. Pláž má veškeré vybavení – převlékárny, toalety, hřiště na plážový volejbal, minigolf, půjčovnu šlapadel a občerstvení s cocktail barem. Hned vedle pláže je přívoz, který vede do obce Bližší Lhota na pravém břehu jezera.
_____________________________________________________________________________________________
Logout
EUR EUR =
GBP GBP =
CHF CHF =
USD USD =
BGN BGN =
PLN PLN =
Návrat na obsah